İnsani Dokunuş ile Hizmet Eğitimi

İnsani Dokunuş ile Hizmet Anlayışını Yaşamak; tüm ekip üyelerine yönelik bir altı saatlik atölye çalışmasıdır. Bu çalışma ekip üyelerine, hangi departmanda çalışıyor olurlarsa olsunlar, müşterilere İnsani Dokunuş ile Hizmet sunmalarını sağlayacak bir hizmet davranışı sergilemek noktasında ilham sağlamaktadır. Bu eğitim ile müşterilerin beklentisi olan 5 konu ve bu beklentilerin karşılanması ve beklentilerin üzerinde bir performans sergilenmesi için gerekli olan hizmet anlayışı üzerine odaklanılmaktadır. Müşterilerin beklentisi olan bu 5 alan şunlardır:

 1. Verdiğim işaretleri oku

  Verdiğim işaretleri oku: müşterinizi tanıma, vücut dilini okuma ve ne zaman müdahalede bulunulacağına karar verme konularına odaklanır.

   

   

 2. Benimle iletişim kur


  Benimle iletişim kur: pozitif bir imaj yansıtmak, müşterilerle konuşmak ve onları dinlemek, memnun olup olmadıklarını kontrol etmek ve onları bilgiden yoksun bırakmamak ile ilgilidir.

   

   

 3. Bana destek ol


  Bana destek ol: müşterilerin beklentilerinin tahmin edilmesi, müşterilerimizin işlerinin kolaylaştırılması ve müşterilerimize tavsiyelerde bulunulması konularını kapsar.

   

   

 4. Benim için bir fark yarat


  Benim için bir fark yarat: beklenmeyeni yaparak nasıl proaktif şekilde fark yaratılabileceği, hizmetin kişisel ve hatırda kalıcı hale getirilebileceği konularına odaklanır.

   

   

 5. Benim için doğru olanı yap


  Benim için bunu yoluna koy: karşısındakini dinlemek ve özür dilemek, bir işi sahiplenmek, çözümler üretmek ve memnuniyeti kontrol etmek gibi hizmette aksayan noktaları düzeltmede anahtar önemdeki davranışlarla ilgilidir.