Eğitim Teknolojileri

Eğitim Teknolojileri
ISS Eğitim Akademisinde, teknolojiden faydalanarak uygulamalı öğrenme ortamı sağlanmaktadır. Platformumuz içerisinde mobil öğrenme, sanal sınıf, uzaktan eğitim, teknoloji laboratuvarlarımız ve video bazlı çok sayıda dijital öğrenme içerikleri ile çalışanlara tam bir öğrenme deneyimi sunulmaktadır. Akademi Portal sınırsız erişim ile bilginin her daim ulaşılabilir olmasına katkı sağlamaktadır.

Akademi bünyesinde kullanılan teknolojik araç ve gereçler, eğitim teknolojilerine değer katan yazılımların üretilmesinde ve kullanılmasında öncü olmaktadır. Bu sayede eğitim teknolojileri dünyasına ISS Eğitim Akademi olarak birçok yenilik aktarılmaktadır.

 

 1. Sanal Sınıf


  ISS’in kendi müşterilerine de sunduğu Perculus isimli sanal sınıf platformumuzda farklı lokasyonlarda bulunan çalışanlarımızda aynı anda bilgisayarları başında bir eğitmen tarafından ders almasını sağlamaktadır. Anlatıcı ve dinleyicinin de derse aktif katılımlarını sağlayan, günümüz teknolojilerinden faydalanan bir yapı ile çalışanların eğitim ihtiyaçlarına farklı bir bakış açısıyla cevap verilmektedir.

 2. Öğrenme Merkezi

  Yepyeni bir öğrenme deneyimi

  ISS’ de bütün çalışanlara geniş eğitim olanakları sunulur. Her pozisyonun kendini geliştirmek için yapabilecekleri, atacak adımları olduğunu düşünerek dünyanın her yerinde eğitim olanakları sağlanmaktadır. Eğitim olanaklarını günümüzün teknolojisiyle birleştirerek tüm çalışanlarımıza eşit eğitim fırsatları sunmak ve 7/24 ulaşabilecekleri bir eğitim portalı yaratmak üzere ISS Online Eğitim Akademisini tüm çalışanlarımızın kullanımına sunulmuştur.

 3. Yammer

  Yammer ile Yenilikçi İşbirliğini Teşvik ediyoruz;

  ISS olarak küresel iş gücü genelinde ekip çalışmasını ve daha iyi iş birliğini teşvik etmek için Yammer kullanmaktayız.

  “Yammer’ın, çalışanlar arasında kendiliğinden gelişen konuşmaları kolaylaştırdığını ve operasyonlarımızı daha verimli bir şekilde yürütmenin yanı sıra müşterilerimze ve çalışanlarımıza sunduğumuz hizmetlerimizi  geliştirmemize de yardımcı olan yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasını sağladığını fark ettik.”

  Örneğin;

  77 ülkedeki e-öğrenme sistemleri üzerinde çalışan ekipler Yammer aracılığı ile iletişim  ve  fikir alışverişi  ile    Hindistan ve Avusturalya liderliğinde ISS e özel bir ürün ortaya çıkararak ve  birbirlerine gerçek zamanlı  geribildirimler vererek ISS’in kendi LMS(Learning Management System) platformunu oluşturmuşlardır. Böylece Yammer platformunun çalışanlar arasında spontan diyaloglar kurması ile  inovatif fikirlerin kıvılcımlarını oluşturulmasına imkan sağlayarak    iş süreçlerimizi ve hizmetlerimizi daha efektif kılmaya yardımcı olmaktadır.

  Evet,   email çalışanlarımız tüm bu süreci e-mail üzerinden de yürütebilir, fakat e-mail bu tip anlık, kısa ve hızlı diyaloglar için çok da uygun bir platform olmamaktadır.

  Yammer  ISS’de çalışan yüzlerce  insanın lokasyon, zaman dilimi ve takımlar arası fikir alışverişi yapabilmesi için çok etkili bir alan olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 4. Service Futures Blog

   

  ISS Service Futures Blog, en önemli sektörel vizyonlar, trendler ve hizmet sektörünün iç dinamiklerine yönelik fikirler, tesis yönetimi, çalışma ortamı deneyimleri, insan kaynağı yönetimi, ve dış kaynak kullanımı gibi konulara ait içerikler sunmaktadır.

  Bu süreç ile ilgili ISS olarak hedefimiz, blog okuyucularının bugünkü ve gelecekteki işlerinde daha yaratıcı ve cesaretli olmalarına yardımcı olacak fikir ve düşüncelerle onları zenginleştirmek ve desteklemektir. Tüm bunları sektör araştırmaları, teorik bilgi, uygulamaya yönelik ve önde gelen uzmanların ifade etmiş oldukları vizyon ve düşünceleri akıcı bir yöntem ile anlatarak aktarmaya sağlamaktayız.